Dokuma Halı Tamiri

DOKUMA Halı Tamİrİ

Yıpranmış, çürümüş, saçakları dökülmüş; el dokuma, antika halı ve kilimleriniz, halı tamiri ve saçak yapımı üzerine ustalaşmış personelimiz tarafından orijinal haline dönüştürülerek siz değerli müşterilerimize teslim edilir. Saçak örme, halı gerdirme ve Boya alma işlemleri Altın Fırça Temizlik tarafından yapılmaktadır.. El dokuma halıları; Isparta, Bünyan, Hereke, Ladik, İran, Afgan, Hint, Nepal, Çin, İpek ve Antika halılar gerek maddi gerekse manevi olarak önem taşımaktadır.

Her bir dokumasında el emeği bulunan halıların önemi ve değeri tartışılamaz. El dokuma halılar zaman içerisinde antika değeride kazanmaktadır. El dokuma halılarınızın bu değerini Altın Fırça Temizlik şirketi üst düzeyde saygı duymaktadır. Değerli el dokuma halılarınız zaman içerisinde yanlış yıkamadan, yıpranmadan veya farklı nedenlerden dolayı çeşitli deformasyonlara uğrar. Altın Fırça Temizlik; yırtılma, üst tüylerde aşınma, çürüme, saçak çürümesi, dökülmesi ,kenar yırtık ve sökükleri ve güve zararları gibi deformasyonlarda, el dokuma halılarınızın her türlü tamirinin, orjinal olarak yapılmasını garanti etmektedir.

Saçak yapımı ve tamiri; Saçak yıpranmaları ve çürümeleri el dokuma halılarda görülen en sık sorunlardır. Çamaşır suyu ile silinen yada zorlamaya maruz kalmış saçaklar zaman içerisinde dökülmeye başlamaktadır. Halı saçak tamiri konusunda uzman ustamız deformasyona uğramış el dokuma halılarınızın saçaklarını orijinal şekilde dokumasını yapmaktadır. Saçak örme; el dokuma halılarınızın saçaklarının örgüleri açılmış , sökülmüş ise saçakları isteğiniz şekilde örülmektedir. El dokuma halısı tamiri ; El dokuma halılarınızın üzerinde veya kenarlarında bulunan yırtıklar, dökülmeler, güve yemiş yerler ve çeşitli deformasyonların tamiratı gerçek anlamda uzmanlık, ustalık gerektiren bir iştir.

Maddi ve manevi değer taşıyan kıymetli el dokuma halılarınızın tamirat işlemi, Altın Fırça Temizlik tarafından siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Boya alma; El dokuma halılarınızın boyaları yanlış yıkamadan , silinmekten veya başka bir nedenden dolayı birbirine karışmış ise isteğiniz doğrultusunda boya alma işlemi (kimyevi yıkama)uygulanmaktadır ve halılarınızın renkleri düzeltilip eski orijinal haline getirilmektedir. Çakım ve Gerdirme; Dokuma hatalarından dolayı el dokuma halılarınızın şeklinde bozukluk, eğrilik veya potluklar oluşmuş olabilir.Bu sorunları çakım ve gerdirme metodlarıyla çözüme kavuşturuyoruz.Şekli bozulmuş halılarınız tezgahlarda gerdirilerek yada çakılarak belli bir süre bekletilir. Daha sonra sökülüp düzelip düzelmediği kontrol edilir. Eğer tam bir düzelme sağlanamadıysa çeşitli yöntemler uygulanarak en iyi sonucu alana kadar tekrarlanır. Bu sayede halılarınızı görsel olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.